město Osowka je poslední, hlavní a nejrozsáhlejší Hitlerovo sídlo postavené v Dolním Slezsku, které se nachází přibližně 1 km směrem na severovýchod od obce Kolce a cca 1 km na sever od obce Sierpnica v Polsku.

Hitlerovo podzemní město

Utajený komplex nacistické říše

Pevnost vznikla na konci roku 1943, kdy Němci zahájili v Sovích horách stavbu objektů Riese. Vznikaly tak pozemní obranné systémy a chodby.Účel prací byl udržován v podzemní tajnosti. Názory se různí - mělo to být tajné sídlo Adolfa Hitlera nebo se zde stavěly haly pro zbrojovky, kde měly vyrábět podzemní tajné zbraně. Práci vykonávali dělníci a vězni z koncentračního tábora Gross-Rosen.

Nadzemní část komplexu Osówka představuje vnější infrastrukturu podzemního objektu. Míra pokročilosti provedených prací řadí tyto objekty na první místo z hlediska nejvíce dokončených nadzemních objektů podniku "Riese" v polských Sovích horách.

Podzemní město můžete poznat prostřednictvím tří tras. Vybrat si můžete z historické trasy, extrémní trasy nebo expediční trasy Riese. Je zde také trasa přizpůsobená speciálně pro školní zájezdy. 

Kontakt

Marcela Zelená 

Benešov 40, Broumov 550 01

tel.: +420 734 405 063

email.:This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

IČO: 19267576