Rozhledna Čáp

Nenechte si ujít výhled z nejvyššího vrchu Aršpašsko-teplických skal z nově vybudované rozhledny Čáp na stejnojmenném vrcholu. Po vystoupání do výšky 786 metrů nad mořem se vám dostane výhled do Krkonoš, Polska, na Orlické a Stolové hory a také na Adršpašsko-teplické skály. Rozhledna je přístupná kdykoli.

Zpátky do minulosti

Historie rozhledny nessahá příliš daleko. Její stavba byla započata 9. září 2014. Začala se budovat na již předem připravené betonové základy. Díky špatně dostupnému terénu musela být rozhledna postavena pomocí vrtulníku. I stavba samotná se tedy stala častým cílem turistů. Dne 20. září 2014 proběhlo slavnostní otevření rozhledny.

Na co se můžete těšit

Rozhledna tyčící se do výšky 797 metrů je postavena především ze dřeva a oceli. Na 2 vyhlídkové plošiny musíte vystoupat po ocelových točitých schodech. Přirozený vzhled rozhledny dodává 8 dřevených sloupů. Z vyhlídkových plošin ve 4 a 9 metrech je výhled na Krkonoše, Orlické hory, do Polska a také na krajinu Adršpachu.

Jak k rozhledně

Z osady Skály se vydejte po zeleném značení. Po jednom kilometru mírného stoupání dojdete k rozhledně Čáp. Pokud chcete putovat z Teplic nad Metují, vydejte se také po zelené. Z Teplic nad Metují je to k rozhledně 7 km.

zdroj: regionturist

foto: Martin Škoda

Kontakt

Marcela Zelená 

Benešov 40, Broumov 550 01

tel.: +420 734 405 063

email.:This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

IČO: 19267576